Puchar Najmłodszych

W dniach 31 maja – 2 czerwca w Kwidzynie odbyły Mistrzostwa Polski w biegach na orientację dzieci do lat 14. Zawody te są rozgrywane pod nazwą Puchar Najmłodszych i odbywają się na terenie województwa pomorskiego raz na 4 lata. Do Kwidzyna zjechali się najlepsi zawodnicy z całej Polski, łącznie 400 osób. Pierwszego dnia odbył się sprint po mieście, meta zlokalizowana była przy zamku. Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w terenie leśnym na dystansie klasycznym (długi bieg), a meta znajdowała się na torze motocrossowym. Trzeciego dnia zawodnicy startowali w sztafecie trzyosobowej na trasie mieszanej leśno-miejskiej. Podsumowując występy zawodników UKS Włóczykij należy podkreślić, że trasy zawodów były bardzo trudne, a konkurencja wymagająca. W kategorii K10 wystartowały: Kinga Klein, Marcelina Wiklent i Amelia Zaborowska, w kategorii K12 Wiktoria Eggert, w kategrorii M 11 Krzysztof Gniewkowski oraz Jakub Rzoska, w sztafecie mieszanej M12 Krzysztof, Jakub i Wiktoria. Najlepszy wynik w zawodach – 8 miejsce w K10 zajęła Amelia Zaborowska, jest to duży sukces tej zawodniczki, która trenuje biegi na orientację dopiero od pół roku i był to jej pierwszy indywidualny start na dystansie klasycznym.
Klub UKS Włóczykij zajął 25 miejsce w klasyfikacji punktowej zawodów, a zwyciężył Wawel Kraków przed gospodarzami UMKS Kwidzyn na trzecim miejscu uplasował się MKS Wrocław.
Gratulacje!!! Wspaniałych wyników i mam nadzieję, że kolejne starty będą równie udane. Teraz czekają nas wakacje, ale nie będzie to czas przerwy od startów i treningów. W sierpniu jedziemy na obóz sportowy do Sztutowa, a po obozie planujemy wystartować w Sopocie w Grand Prix Pomorza w Biegach na Orientację.